Достапни линкови

Времето денеска: претежно сончево


Во Македонија ќе биде претежно сончево со слаб до умерен северен ветер, особено долж Повардарието. Утринската температура ќе се движи од минус шест до три, а дневната од 10 до 17 степени. Во Скопје ќе биде претежно сончево со слаб до умерен северен ветер. Утринската температура до минус два, а дневната ќе достигне до 16 степени.

XS
SM
MD
LG