Достапни линкови

Намален бројот на мигранти во Бугарија


Бугарска гранична полиција

Министерката за внатрешни работи на Бугарија Румјана Бачварова изјави дека е намален бројот на мигранти без документи на бугарско српската граница. Таа за време на инспекција на изградбата на оградата долж границата со Турција рече дека и во тоа подрачје бројот на илегални имигранти се намалил во изминатите неколку дена. Бачварова додаде дека со изградбата на оградата во Резово и Мало Трново ќе биде комплетирана оградата кон Турција.

XS
SM
MD
LG