Достапни линкови

Времето денеска: сончево со локална облачност


Во Македонија денеска ќе биде сончево и посвежо, со мала локална облачност и со умерен, долж Повардарието засилен северен ветер. Температурата ќе се движи од 6 до 16 степени. Во Скопје слично време со температура до 13 степени.

XS
SM
MD
LG