Достапни линкови

ДИК ќе изработи нови печати


Прес конференција на ДИК за презентација на медиумска кампања „Отворени врати“.

Нови 40 печати ќе бидат изработени, како замена за оние кои недостасуваат, соопштија од ДИК. По пописот на избирачкиот материјал на вчерашната седница на ДИК било утврдено дека недостасуваат повеќе од 40 печати кои се чувале во касарната во „Илинден“. Според ДИК, печатите што недостасуваат не може да бидат злоупотребени на изборите, бидејќи новите ќе бидат различни. Се уште не е јасно што се случило со печатите кои биле во касарната.
XS
SM
MD
LG