Достапни линкови

Трамп ја критикува Клинтон дека зборувала лошо за Путин


Доналд Трамп

Кандидатот на американските републиканци за претседател на САД Доналд Трамп ја критикуваше ривалката од Демократската партија Хилари Клинтон бидејќи била премногу строга спрема претседателот на Русија Владимир Путин. „Таа зборува многу лошо за Путин, а јас не мислам дека тоа е паметно“, изјави Трамп на митинг во Спрингфилд, Охајо, потсетувајќи дека Русија има нуклеарно оружје.

XS
SM
MD
LG