Достапни линкови

Времето денеска: претежно облачно и ветровито


Во Македонија ќе биде претежно облачно со умерен до засилен северен ветер. Во централните и северните делови со сончеви периоди. Кон крајот на денот и преку ноќта ќе има локални врнежи од дожд, кои во јужните делови повремено ќе бидат со умерен интензитет. Минимална температура од пет до 13, а максимална температура од 12 до 17 степени. Во Скопје претежно облачно со умерен до засилен северен ветер. Температурата ќе се движи од 10 до 14 степени.

XS
SM
MD
LG