Достапни линкови

Времето денеска: променливо облачно


Во Македонија ќе биде променливо облачно со слаб до умерен ветер, претпладне од југоисточен, а попладне од северен правец. Попладне и преку ноќта ќе има слаби локални врнежи од дожд повеќе во северните и источните делови од земјата. Утринската температура ќе се движи од пет до 12, а дневната од 15 до 21 степен. Во Скопје ќе биде променливо облачно со слаб до умерен северен ветер. Попладне и преку ноќта ќе има појава на слаб локален дожд. Температурата ќе биде во интервал од 10 до 18 степени.

XS
SM
MD
LG