Достапни линкови

Времето денеска: сончево со мала до умерена облачност


Во Македонија претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Во одделни котлини и речни долини ќе има појава на слаба магла и ниска облачност. Преку денот се очекува да се намалува облачноста. На повисоките места и на планините ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер. Утринската температура ќе се движи од шест до 12, а дневната од 18 до 24 степени. Во Скопје претпладне променливо облачно, а во попладневните часови ќе има подолги сончеви периоди. Утринската температура ќе се спушти до 10, а дневната ќе се искачи до 21 степен.

XS
SM
MD
LG