Достапни линкови

На Малта се урна мал авион, петмина загинати


по падот на авионот „Метролинер“, Малта 24.10.2016.

Сите петмина загинати во денешното паѓање на еден авион на Малта биле Французи, соопштија воени извори на Меѓународниот аеродром во оваа островска земја. Авионот од типот „Метролинер“ се урнал веднаш по летнувањето за либијскиот град Мисурати. Делови од авионот паднале на патот надвор од аеродромот.

XS
SM
MD
LG