Достапни линкови

Времето денеска: сончево со умерена облачност


Во Македонија ќе биде сончево и потопло, со умерена облачност и слаб југоисточен ветер. Претпладне по одделни котлини ќе има ниска облачсност и слаба магла. Температура ќе се движи од 16 до 23 степени. Во Скопје слично време со температура до 21 степен.

XS
SM
MD
LG