Достапни линкови

Хеликоптерска несреќа во Сибир, 19 загинати


Архивска фотографија од

Најмалку 19 луѓе загинаа, а тројца се повредени при хеликоптерска несреќа во сибирскиот полуостров Јамал на Артикот. Руските власти соопштија дека еден од повредените е пренесен со друг хеликоптер до болница додека другите двајца преживеани добиле медицинска помош на самото место каде што се случила несреќата. Спасувачите кои први пристигнаа на местото на несреќата по уривањето на хеликоптерот изјавија дека ја нашле „црната кутија“ во добра состојба.

XS
SM
MD
LG