Достапни линкови

Времето денеска: облачно со врнежи од дожд


Во Македонија претпладне облачно со врнежи од дожд, особено во северните и западните делови. На највисоките планински врвови во северозападните делови ќе има и врнежи од снег. Попладне облачноста делумно ќе се намали. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Утринската температура ќе се движи од седум до 12, а дневната од 10 до 17 степени. Во Скопје претпладне облачно со врнежи од дожд, попладне претежно облачно и суво. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Утринската температура ќе достигне до 12, а дневната до 14 степени.

XS
SM
MD
LG