Достапни линкови

Времето денеска: променливо облачно


Во Македонија ќе биде променливо облачно со слаб до умерен југоисточен ветер. Утринската температура ќе се движи од пет до 12, а највисоката дневна температура на воздухот ќе биде во интервалот од 13 до 18 степени. Во Скопје ќе биде променливо облачно со слаб до умерен југоисточен ветер. Температурите од 10 до 17 степени.

XS
SM
MD
LG