Достапни линкови

Трамп бара дрога-тест од Хилари Клинтон


Тамп и Клинтон за време на нивната последна дебата.

Републиканскиот кандидат за претседател на САД, Доналд Трамп, ја предизвика неговата демократска противничка, Хилари Клинтон, да направи дрога-тест, тврдејќи дека била „напумпана“ за време на нивната последна ТВ дебата. За време на предизборен собир во Портсмут, Њу Хемпшир, тој исто така ги обвини медиумите дека се корумпирани и оти се обидуваат да ѝ помогнат на Клинтон да победи на изборите на 8 ноември со извештаите за обвинувања за сексуална злоупотреба против него.

XS
SM
MD
LG