Достапни линкови

Времето денеска: сончево и потопло со мала облачност


Во Македонија ќе биде сончево и потопло со мала облачност и со слаб до умерен ветер од јужен правец. Утринската температура од минус два до седум, а дневната температура од 19 до 25 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала облачност и со слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Утринската температура ќе достигне до два, а дневната до 21 степен.

XS
SM
MD
LG