Достапни линкови

Премиерот на Албанија Рама во Белград


Албанскиот премиер Еди Рама престојува во повеќедневна посета на Србија. Тој денеска ќе има средба со премиерот на Србија Александар Вучиќ, а двајцата премиери ќе учествуваат на Белградскиот безбедносен форум. Централниот настан на форумот ќе биде дијалог за иднината на српско албанските односи и стабилноста на ЈИЕ. Рама вечер ќе зборува на претставувањето на српското издание на неговата книга „Жртвување“.

XS
SM
MD
LG