Достапни линкови

Собраниската седница за буџетот на 17 октомври


Претседателот на Собранието на Македонија Трајко Вељаноски

Претседателот на Собранието на Република Македонија Трајко Вељаноски за 17 октомври го закажа почетокот на 125 седница на која пратениците треба да расправаат за предлог буџетот за 2017 година. Владата го достави до Собранието предлог буџетот откако и беше вратен на разгледување по завршување на амандманската расправа во Собранието. Расправата за предлог буџетот на пленарната седница може да трае најмногу пет дена.

XS
SM
MD
LG