Достапни линкови

Референдум за отцепување на РС од БиХ е неприфатлив


Ларс Гунар Вигемарк

Референдум за отцепување на Република Српска, за кој претседателот на РС Милорад Додик веќе говори не е прифатлив, изјави шефот на делегацијата на Европската унија во Босна и Херцеговина Ларс Гунар Вигемарк.Тој за сараевскиот весник „Ослобоѓење“ изјави дека ЕУ била јасна по тоа прашање и оти тоа тоа го знаат и властите во Бања Лука.

XS
SM
MD
LG