Достапни линкови

Времето денеска: облачно и дождливо


Во Македонија ќе биде променливо облачно, со повремен дожд, oсобено предпладне и во средината на денот. Попладне врнежите ќе престанат. Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер, а во западните делови повремено засилен западен ветер. Утринската температура ќе се движи од седум до 13, а дневната од 15 до 22 степена. Во Скопје утре ќе биде променливо облачно, со повремен дожд, Попладне врнежите ќе престанат. Преку денот ќе дува слаб до умерен северозападен ветер. Температурата ќе се движи од 11 до 18 степени.

XS
SM
MD
LG