Достапни линкови

Николиќ: нема веќе отстапки за косовските албанци


Претседателот на Србија Томислав Николиќ

Претседателот на Србија Томислав Николиќ оцени дека Србија не смее да им прави отстапки на косовските албанци кога станува збор за комбинатот „Трепча“ или за имотот на „Телеком“. Тој за весникот „Блиц“ изјави дека постапките на Приштина во врска со овие две претпријатија претсатвувале „грабеж и узурпација“ на кои Србија не треба да се согласи. „Некаде мора да се постави гранца“, изјави Николиќ, наведувајќи дека Белград не треба да се согласува на условувањата од Брисел.

XS
SM
MD
LG