Достапни линкови

Во Скопје, граѓански марш „Борбата продолжува, гласот победува“


Денеска, во чест на денот на народното востание и антифашистичката борба 11 Октомври, треба да се одржи граѓански марш под мотото „Борбата продолжува, гласот победува“. Маршот, според најавата, ќе почне во 14 часотпред просториите на Специјалното јавно обвинителство, а треба да заврши пред Собранието на Македонија. Таму, пред присутните граѓани ќе се обратат претставници од Сојузот на борци, граѓански активисти и претседателот на СДСМ Зоран Заев.

XS
SM
MD
LG