Достапни линкови

Македонија го одбележува 11 Октомври


По повод 75-годишнината од Денот на народното востание - 11 Октомври денеска државни и партиски делегации ќе положат цвеќиња на спомениците од Втората светска војна, а ќе биде доделена и државната награда „11 Октомври“. Вчера во македонскиот парламент се одржа свечена академија на која претседателот на собранието Трајко Вељановски повика на унапредување на единството помеѓу политичките партии и унапредување на развојот на државата.

XS
SM
MD
LG