Достапни линкови

Бејли: Сеуште има важни цели за кои е непоходно решение


Амбасадорот на САД во Македонија Џес Бејли изјави дека САД и ЕУ и натаму се фокусирани договорот од 12 јули да биде исплонет. Тој рече дека датумот за избори на 11 декември е договорен од лидерите на четирите политички партии на 31 август.

-Важно е да има придвижување кон тоа, но на крајот политичките лидери и особено граѓаните одлучуваат за тие прашања, изјави Бејли, дополнувајќи дека сеуште има важни цели кои тие ќе мора да одлучат како ќе ги решат.

XS
SM
MD
LG