Достапни линкови

Земјотрес во Грција, почувствуван и во Струмица и Гевгелија


Земјотрес со јачина од 4,4 степени според Рихтеровата скала беше почувствуван во 2,30 часот по полноќ во северот на Грција каде што бил епицентарот на потресот. Земјотресот е почуствуван ноќеска и во Гевгелија, Струмица и околината.

XS
SM
MD
LG