Достапни линкови

Времето денеска: врнежливо


Во Македонија под влијание на влажен бран од Медитеранот ќе има врнежи од дожд, особено попладне и во вечерните часови. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер. Утринската температура од два до девет, а дневната од 14 до 21 степен. Во Скопје ќе биде променливо облачно попладне и во вечерните часови со врнежи од дожд. Ќе дува слаб ветер од јужен правец. Утринската температура шест степени, а дневната ќе достигне до 17 степени.

XS
SM
MD
LG