Достапни линкови

Експлозија во близина на аеродромот во Истанбул


Гувернерот на провинцијата Истанбул, Васип Сахин изјави дека пет луѓе се повредени во експлозија во близина на полициска станица во Истанбул предизвикана од бомба која била закачена на моторцикл. Денешната експлозија се случила во населбата Јенибосна, на околу еден километар од аеродромот Ататурк во Истанбул.

XS
SM
MD
LG