Достапни линкови

Времето денеска: променливо облачно


Во Македонија ќе биде променливо облачно со подолги сончеви периоди. Во западниот дел од земјата ќе дува ветер од западен и југозападен правец, а долж Повардарието и од југоисточен правец. Утринската температура ќе се движи од нула до девет, а дневната од 15 до 22 степена. Во Скопје слично време, променливо облачно со сончеви периоди и со слаб до умерен ветер од јужен правец. Утринската температура ќе се спушти до пет, а дневната ќе се искачи до 19 степени.

XS
SM
MD
LG