Достапни линкови

Земјотрес од 2,7 степени по Рихтер почуствуван во Скопје


Илустрација

Земјотрес со магнитуда од 2,7 степени според Рихтеровата скала беше почувствуван попладнево во 12 часот и 52 минути во Скопје и околината. Според Европскиот медитерански сеизмолошки цетар, епицентарот бил на четири километри североисточно од Скопје на длабочина од околу пет километри.

XS
SM
MD
LG