Достапни линкови

Времето денеска: променливо облачно и врнежливо


Во Македонија ќе биде променливо облачно и свежо со повремен локален дожд. Ќе дува умерен до засилен северозападен ветер, особено долж Повардарието. Најмалку врнежи ќе има во централните делови и кон југоистокот.Утринската температурата ќе се движи од шест до 13, а дневната од 14 до 23 степени. Во Скопје ќе биде променливо облачно и посвежо со повремен локален дожд. Ќе дува умерен до повремено засилен северозападен ветер. Температурата ќе биде од 11 до 17 степени.

XS
SM
MD
LG