Достапни линкови

Железничка несреќа во Њу Џерси


Најмалку еден човек загинал, а повеќе од 100 се повредени во железничка несреќа на патнички воз во Њу Џерси, соопштуваат американските власти. Многумина од повредените се во кртична состојба, покажуваат извештаите. Преполниот воз кој превезувал патници од Њујорк без да забави брзина ја пробил заштитната ограда на железничката станица во Хобокен, Њу Џерси, и удрил во објектот на станицата.
Околу 250 патници се превезувале со возот за време на несреќата.

XS
SM
MD
LG