Достапни линкови

Конгресот на САД го усвои законот за финансирање на владата


Вашингтон

Американскиот Конгрес го усвои и му го испрати на потпишување на претседателот Барак Обама законот со кој се спречува затворање на активностите на владата до 9 декември годинава. Во Законот кој се очекува да биде парафиран од Обама се предвидени и над милијарда долари дополнителни средства за борба против ширењето на вирусот зика.

XS
SM
MD
LG