Достапни линкови

Времето денеска: претежно сончево и топло


Во Македонија ќе биде претежно сончево и топло со слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од еден до 10, а дневната од 20 до 27 степени. Во Скопје слично време, сончево и топло со слаб ветер од северозападен правец. Утринската температура ќе се спушти до шест, а дневната ќе се искачи до 23 степени.

XS
SM
MD
LG