Достапни линкови

Два бомбашки напада во Багдад


Багдад 27.09.2016

Во два терористички бомбашки напада во Багдад загинаа најмалку 17, а се ранети над 50 луѓе. Одговорноста за првиот самоубиствен напад ја презеде терористичката група Исламска држава.

ИСИС ги засили нападите врз цивили откако ирачките владини сили успеаа да повратат дел од територијата што оваа група ја имаше под контрола.

XS
SM
MD
LG