Достапни линкови

Времето денеска: сончево, со мала облачност


Во Македонија ќе биде сончево, во западните делови со појава на мала облачност. Ќе дува слаб ветер претежно од северен ветер. Утринската температура ќе се движи од два до 11, а дневната од 20 до 26 степени. Во Скопје слично време, сончево со мала до умерена облачност и со слаб ветер од северен правец. Утринската температура ќе се спушти до седум, а дневната ќе се искачи до 23 степени.

XS
SM
MD
LG