Достапни линкови

Во Будимпешта потрага по осомничениот за вчерашната експлозија


Унгарските власти покренаа голема потрага по човекот осомничен дека активирал рачно направена бомба во центарот на Будимпешта. Во експлозијата сериозно биле ранети двајца полицајци. Полицијата распиша награда од 37 илјади долари за информација која ќе доведе до апсење на лицето кое било на возраст меѓу 20 до 25 години. Се уште не јасно кои биле неговите мотиви за нападот.

XS
SM
MD
LG