Достапни линкови

Двајца полицајци повредени во силна експлозија во Будимпешта


Будимпешта

Двајца полицајци беа повредени во силна експлозија што го потресе центарот на главниот град на Унгарија, Будимпешта. Засега неидентификуваната експлозија се случила синоќа пред полноќ, а повредените полицајци патролирале низ центарот. Полицијата го истражува случајот.

XS
SM
MD
LG