Достапни линкови

Временска прогноза - Сончево време со умерена облачност


Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер, а температурата ќе се движи од 15 до 26 степени.

Во Скопје слично време со температура до 24 степени.

Продолжува периодот на сончево време со мала до умерена облачност и со свежи, на места студени утра. Дневната температура ќе биде без значителни промени.

XS
SM
MD
LG