Достапни линкови

Сончево време со слаб ветер


Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб ветер од променлив правец. Температурата ќе достигне до 26 степени.

Во Скопје слично време со слаб ветер од северозападен правец и температура до 23 степени.

Следува период на сончево време со мала до умерена облачност и со студени утра. Максималната температура на воздухот ќе биде без некои позначителни промени.

XS
SM
MD
LG