Достапни линкови

Извлечени тела на 115 удавени мигранти од Средоземно море


Египетските власти соопштија дека денеска биле извлечени тела на 115 мигранти, три дена откако нивниот брод се превртел во близина на египетскиот брегот на Средоземно море. Египетската новинска агенција МЕНА јави дека во бродот имало 600 луѓе. Околу 150 од нив успеале да се спасат.

XS
SM
MD
LG