Достапни линкови

Не е паметно САД да разменуваат разузнавачки податоци со Русија


генерал Џозеф Данфорд

Началникот на Генерлштабот на американската војска генерал Џозеф Данфорд изјави дека тој не верува оти би било паметно да се разменуваат разузнавачки информации со Русија во Сирија. Тој за време на сведочењето пред сенатскиот Комитет за воени работи изјави дека американската војска нема намера да ја прави таа работа со Русија која Вашингтон ја обвинува дека не сторила доволно за да го спаси договорот за прекин на огнот во Сирија.

XS
SM
MD
LG