Достапни линкови

Времето денеска: претежно сончево


Во Македонија претпладне ќе биде претежно сончево, а во попладневните часови со мала до умерена облачност. Ќе дува ветер од северозападен правец. Утринската температура ќе се движи од еден до девет, а дневната од 18 до 25 степени. Во Скопје слично време, претежно сончево со слаб до умерен северозападен ветер. Утринската температура ќе се спушти до пет, а дневната ќе се искачи до 23 степени.

XS
SM
MD
LG