Достапни линкови

Бомбардирани бунтовничките зони во Алепо


Според сириски активисти, бунтовничките области во Алепо биле под жесток авионски оган минатата нок, при што 10 лица загинале, а избувнале и големи пожари. Според медицински лица бројот на жртвите изнесувал 45.

Засега не е јасно кој стои зад нападите за кои активистите ги обвинија сириската влада и Русија. САД ги повлекоа своите авиони од делови на северот на Сирија и ги повикаа сириската влада и Русија да го следат нивниот чекор.

XS
SM
MD
LG