Достапни линкови

Кабинетот на Иванов со соопштение за приемот на Обама


Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов, во Њујорк присуствуваше на приемот што за учесниците на 71 - то Генерално собрание на Обединетите Нации го приреди американскиот претседател Барак Обама.

Во краткиот неформален разговор меѓу македонскиот и американскиот претседател, како што соопшти кабинетот на Иванов, била потврдена поддршката на САД за реализирање на македонските стратешки цели, членството во НАТО и во ЕУ.

XS
SM
MD
LG