Достапни линкови

Времето денеска: променливо облачно


Во Македонија претпладне ќе биде облачно, особено во западните делови од земјата, а од попладне ќе дува повремено засилен северозападен ветер и облачноста ќе се намали. Утринската температура ќе се движи од шест до 13, а дневната од 16 до 23 степени. Во Скопје претпладне променливо облачно, а во текот на денот облачноста ќе се намалува. Ќе дува умерен до засилен северозападен ветер. Утринската температура ќе се спушти до 11, а дневната ќе се искачи до 21 степен.

XS
SM
MD
LG