Достапни линкови

Собранието ќе го разгледува извештајот на СЈО во идниот понеделник


6-месечниот извештај на Специјалното јавно обвинителство, Собранието на Република Македонија ќе го разгледува на 120-та седница што претседателот на Собранието Трајко Вељаноски ја закажа за в понеделник, 26 септември.

Во рамките на 120-та седница на Собранието пратениците ќе го разгледуваат и Годишниот извештај за работата на јавните обвинителства во Република Македонија за 2015 година.

XS
SM
MD
LG