Достапни линкови

Според Кремљ, победата на Единствена Русија е доверба за Путин


Дмитри Пешков

Убедливата победа на владејачката партија Единствена Русија, на вчерашните избори беше јавно гласање доверба за претседателот Владимир Путин, изјави денеска портпаролот на Кремљ, Дмитри Пешков. Сепак, Пешков не одговри на прашањето дали Путин во 2018-та ќе се кандидира за уште еден мандат.

XS
SM
MD
LG