Достапни линкови

Времето денеска: променливо облачно и врнежливо


Во Македонија ќе биде променливо облачно и посвежо со повремени врнежи од дожд, кои на места ќе бидат поројни и проследени со грмежи. Ќе дува умерен, повремено засилен претежно југозападен ветер. Утринската температура ќе биде од 10 до 18, а дневната меѓу 21 до 28 степени. Во Скопје ќе биде променливо облачно и посвежо со повремени врнежи од дожд, кои ќе бидат поројни проследени со грмежи. Ќе дува умерен, повремено засилен претежно југозападен ветер. Температурата ќе се движи од 17 до 26 степени.

XS
SM
MD
LG