Достапни линкови

Напаѓач со нож рани 8 луѓе во Минесота


Илустрација

Во американската држава Минесота, осум луѓе беа ранети при напад со нож во трговски центар во Сент Клауд. Шефот на локалната полиција Блер Андерсон вели дека напаѓачот бил убиен од полицаец кој не бил на должност во тој момент и дека се сомневаат дека стануива збор за напаѓач кој бил исламски радикалист.Напаѓачот бил вооружен со нож и облечн во униформа од приватна компанија за обезбедување, а во полицијта имал досие само за сообраќани прекршоци. Полицијата не соопшти повеќе детали за напаѓачот.

XS
SM
MD
LG