Достапни линкови

Експлозија во Њујорк, 30 ранети


Најмалку 29 луѓе се ранети при експлозија во квартот Челси во Њујорк.ФБИ и градоначалникот на Њујорк се на терен на 23 тата улица на Менхетен, каде што синоќа одекна експлозијата. Градоначалникот Бил Де Бласио потврди дека има 30тина повредени и изјави дека за сега нема докази дека оваа експлозија е поврзана со терористички чин.

XS
SM
MD
LG