Достапни линкови

Бугарија бара 160 милиони евра за контрола на границата


Бугарија побарала помош од 160 милиони евра од Европската комисија, за да ги заштити границите од бегалци и мигранти, изјави денеска бугарската вице-премиерка Румјана Бачварова. Таа додаде дека парите ќе бидат искористени за видео надзор и други оперативни активности за подобра контрола на границата.

XS
SM
MD
LG